OZONATORY DO WODY I ŻYWNOŚCI - Ozonator-Prozonex Polski producent

biuro@prozonex.pl
Idź do spisu treści

Menu główne:

OZONATORY WODY I ŻYWNOŚCIOzonator wody
Są to generatory ozonu o uniwersalnym zastosowaniu. W codziennym użytkowaniu mogą służyć do dezynfekcji wody, żywności, powietrza.

Specjalna konstrukcja lampy, pozwala na zasilanie ozonatora z zewnątrz,  w powietrze oraz tlen. Do działania ozonatora niezbędne jest dostarczenie powietrza z kompresorka powietrza 12l/min (w zestawie), natomiast tlen można dostarczyć podłączając do ozonatora urządzenie zwane koncentrator tlenu.
 Zastosowanie tlenu zwiększa ilość wytwarzanego ozonu oraz pozwala na uzyskanie wysokiej czystości ozonu.

Ozonatory do wody posiadają na przednim panelu dwa szklane króćce. Dzięki nim, istnie możliwość podpięcia przewodu silikonowego- a to z kolei pozwala doprowadzić skoncentrowany ozon, w odległe i trudno dostępne miejsca. Przy zastosowaniu ozonatora w większym pomieszczeniu-dla lepszego rozproszenia ozonu stosujemy dodatkowy wentylator.
Ozonator wody
Czystość ozonu uzyskujemy dzięki temu, że żaden z elementów znajdujących się w urządzeniu, nie wchodzi w reakcję z ozonem - czyli żaden element na drodze wlotu powietrza /tlenu, a wyjściu ozonu. Po uruchomieniu urządzenia czujemy charakterystyczny zapach ozonu. Do tych modeli ozonatorów najlepiej stosować akcesoria, które są dostępne w naszej ofercie.
 

Akcesoria niezbędne dla pracy ozonatora to: kompresorek powietrza lub koncentrator tlenu, przewód silikonowy.
Dodatkowe: płuczka do ozonowania oliwy, dyfuzor do rozpraszania ozonu w wodzie, półmaska do ochrony dróg oddechowych.

Zastosowanie: miejsca trudno dostępne, wymagające  wysokiej czystości ozonu i dużego stężenia.
 Prozonex 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego